• YARIM ALTIN
  1.740,00
  % -0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5038
  % -0,39
 • € EURO
  11,0570
  % -0,23
 • £ POUND
  13,0983
  % -0,40
 • ¥ YUAN
  1,4873
  % -0,46
 • РУБ RUBLE
  0,1350
  % -1,70
 • BITCOIN/TL
  558248,546
  % -6,37
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67

 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Tavsiye Ettiğimiz Taşıt Kredisi ve Finansman Ürünleri

Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 3.207,00TL
 • Faiz: %1,60
 • Toplam Tutar: 154.477,00TL
Devam Et
Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 3.168,00TL
 • Faiz: %1,55
 • Toplam Tutar: 152.589,00TL
Devam Et
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 3.207,00TL
 • Faiz: %1,60
 • Toplam Tutar: 154.477,00TL
Devam Et
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 3.522,00TL
 • Faiz: %1,99
 • Toplam Tutar: 169.596,00TL
Devam Et

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama; almak istediğiniz tutar, ödeyeceğiniz vade ye göre hesaplanır. Toplam ödeme tutarı bu değişkenlere nazaran değişir. Örneğin aynı tutar ve faiz oranı için farklı vadelerle yapılan hesaplamalarda farklı geri ödeme tutarı sonucuna çıkabilir. Ek olarak dosya masrafı şeklinde ek tutarlar ve ipotekli bir kredi ürünü olduğundan ipotek masrafı da taşıt kredisi hesaplama sonucunu etkilemektedir.


Taşıt kredisi hesaplaması yaparken yalnızca faiz oranlarına odaklanmamalısınız. Diğer tüketici kredilerinden farklı olarak taşıt kredileri ek maliyetlere ve zahmetlere sahip olabilir. İpotekli bir kredi ürünü olan araç kredisi ipotek masrafı da kredinize eklenir.


En uygun araç kredisinden yararlanmak için taşıt kredisi hesaplaması yaparken, kaza sigortasının yanı sıra, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası ödemesi yapmanız gerekeceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca aracın tüm yasal hakları size ait olması mümkün değildir. Dahası sıfır otomobil, 2.El ve ticari araçlar için farklı şartlar sunulabilir. Bu şartları göz önünde bulundurarak 4 yıla kadar uzayan vadeler ile taşıt kredisi hesaplaması yapabilmeniz mümkün.


Bankakredihesaplama.com Taşıt Kredisi hesaplama sayfamızda tüm kredi veren bankalar için taşıt kredisi hesaplaması yapabilmeniz mümkün. Sitemizden taşıt kredisi oranlarını görebileceğiniz bankaların listesi şu şekildedir: Akbank, CEPTETEB, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Halkbank, HSBC Bank, ICBC, ING, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, Odeabank, Şekerbank, TEB, VakıfBank, Yapı Kredi Bankası.


En ucuz taşıt kredisi için hemen taşıt kredisi hesaplama aracımızı kullanarak hesaplama yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Taşıt kredisi hesaplama araçlarımızı kullanırken bütçenizin dengesini kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Otomobil sahibi olmak isterken doğru yapılmamış bir taşıt kredisi ödeme planı nedeni ile sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz.


Taşıt kredisi faiz oranı, sigorta giderleri ve dosya masrafı gibi maliyet işlemlerinin yanı sıra KKDF ve BSMV gibi vergi giderlerini de hesaplamalısınız.


Hatırlamanız gereken bir diğer konu ise satın alacağınız aracın, başvuru yaptığınız taşıt kredisinin geri ödeme süresi boyunca, banka ipotek altına alır. Son taşıt kredisi taksidini ödenmeden araç üzerinde tüm haklara sahip olmanız mümkün değildir. Mesela aracınızı satmak istediğinizde, önce bankanın onamını almanız gerekir.


Krediyi kullanmaktan vazgeçerseniz ne olur? Örneğin taşıt kredisi hesaplaması yaptığınızda, taşıt kredisi faiz oranlarını karşılaştırıp araç kredilerini incelediniz ve bütçenize en uygun taşıt kredisine başvuruda bulundunuz. Banka da taşıt kredinizi onayladı fakat siz kullanmaktan vazgeçtiniz. Yasal olarak 14 gün içerisinde aynı bankaya durumu iletmek suretiyle, herhangi bir cezai işleme maruz kalmadan kredinin kullanımını iptal edebilirsiniz.


Taşıt kredisini kullanmış olsanız bile yine de 14 gün içinde vazgeçebilirsiniz. Bu sefer geçen süre kadar, ana para için faiz ödemesi yapmanız gerekecektir. Bankakredihesaplama.com'dan hızla sıfır taşıt kredisi hesaplama işlemi yaparak en uygun araç kredisi seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Böylece herhangi bir vazgeçme durumunda daha az faiz ödersiniz.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Taşıt kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterdiği gibi piyasaların durumuna göre de şekillenir. Ayrıca sıfır otomobil ve ikinci el taşıt kredisi faiz oranları da birbirinden farklı olması muhtemel. Bankakredihesaplama.com taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak güncel taşıt kredisi faiz oranları ile araç kredisi hesaplaması yapabilir, bankaların ürünlerini karşılaştırabilir ve bankalara sayfamızın aracılığı ile online taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Faizsiz Taşıt Kredisi Nedir? Hangi Koşullarda Verilir?

Katılım bankaları, araç alımlarına finansal destek sağlamak için faizsiz taşıt kredisi imkanı sunabilir. Araç finansmanı olan bu kredi türü ile sıfır ve ikinci el araç satın almanız mümkündür. En fazla 60 ay vade ile verilen araç finansmanında da araç kredisinde olduğu şeklinde kullandırım oranı vardır.

Ne Kadar Taşıt Kredisi Kullanılabiliyor?

Taşıt kredisi, kredi kullandırım oranı olan bir kredi işlemidir. Açıkcası almak istediğiniz arabanın fatura bedelinin hepsi için taşıt kredisi almanız mümkün değildir. Sıfır kilometre bir araç için taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız, kredilendirme oranı yüzde 70’e kadar çıkabilir. 120.000 liraya kadar olan araba kredisi taleplerinde (sıfır km için) fatura bedelinin yüzde 70'ine kadar kredi kullanımı imkanı olabilir. 120.000 TL'yi aşan durumlarda ise aşan kısım için yüzde 50 oranında kullandırım yapılır. İkinci el arabalar da ise kasko değeri üzerinden hesaplama yapılmaktadır.

Taşıt Kredisi Taksitlerini Ödemezsem Ne Olur?

Tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredisinde de ödemelerin gecikmesi yasal takiple neticelenir. Gecikme için tüketiciye tanınan süre 90 gündür. Toplam 90 gün gecikme olduğunda hakkınızda yasal takip işlemi başlatılır. Yasal takip aşamasında genellikle maaş haczi kararı çıkmaktadır. Böyle bir karar çıkması durumunda mahkeme kararı ile maaşınızın dörtte birine banka tarafınca el konulur.

Taşıt Kredisinde Araç İpotek Altına Alınır mı?

Taşıt kredisi ipotekli bir kredi türüdür. Tıpkı konut kredisinde olduğu gibi benzer biçimde bir malın satın alınması için yüksek tutarlarda verilen bir kredi olduğundan vade süresince araca ipotek konulur. Vade süresi bitip borç tamamen kapandığında ipotek fek işlemi ile aracın üstündeki ipotek kaldırılır.

Araba Kredisi Çekmek Için Kefil Gerekir mi?

Taşıt kredisi çekmek için kefil olması şart değil. Kredi notu sisteminin getirmiş olduğu kolaylık sayesinde banka esasen sizin ödeme performansınızla ilgili ve borcunuzu ödeyip ödemeyeceğinizle ilgili genel bir fikre sahip olup başvuruyu buna nazaran değerlendiriyor. Sadece gene de bazı durumlarda banka kefil talep edebilir.

Çalışmayanlar da Taşıt Kredisi Çekebilir mi?

Genel olarak gelir belgesi olmadan kredi çekmek pek mümkün görünmüyor. Gelir belgesi, taşıt kredisi alabilmek için gereken en önemli şartlardan biri. İstikrarlı bir işiniz yoksa şu demek oluyor ki gelirinizi belgeleyemiyorsanız vadeli mevduat getirisi ve kira geliri de belgelenebilir gelir yerine sayılabilmektedir. Bu konuda başvuru yapacağınız banka ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Taşıt Kredisi Türleri

Taşıt kredileri öncelikle sıfır araç kredisi ve ikinci el taşıt kredisi olarak 2 türe ayrılmaktadır. Alınacak aracın türüne göre de aşağıdaki kredi seçenekleri vardır:


 • Ticari araç kredisi
 • Motosiklet kredisi
 • Tekne kredisi
 • Yerli Araç Kredisi Nedir?

  Yerli araç kredisi, özellikle kamu bankalarının çeşitli dönemlerde yerli üretim taşıtların satışını desteklemek üzere daha düşük faiz oranı ile sunduğu kredilerdir. Bankaların bazı dönemlerde kampanya olarak sunduğu yerli araç kredisi ile daha düşük faiz oranlarından yararlanarak araç sahibi olabilirsiniz. En uygun faizli araç kredisi için sayfamızı detaylı incelemeyi ihmal etmeyin.

  Ticari Taşıt Kredisi Nedir?

  Tır, kamyon, otobüs, panelvan, minibus şeklinde ticari araç kategorisinde yer alan araçlar için bazı bankalarda ticari taşıt kredisi bulunmaktadır. En fazla 60 ay vade ile sunulan ticari taşıt kredisi ile sıfır ya da ikinci el ticari taşıt alımı yapılabilir. Kurumsal taşıt kredisi faiz oranı her bankada değişiklik gösterebilir. Bu krediden faydalanmak için ticari sicil kaydı olmalıdır.

  Sıfır Araba Kredisi

  Sıfır araba kredisi, sıfır araçlar için kullanılabilen ve aracın proforma faturası ile kullanılabilen bir kredidir. Sıfır taşıt kredisinde bazı durumlarda bankaların ve firmaların anlaşmasıyla daha uygun faiz oranı ve daha avantajlı koşullarla kredi ulanağı sunulabilir. Sıfır taşıt kredisin de vade bitimine kadar araç banka tarafından ipotek altında alınır.

  İkinci El Taşıt Kredisi

  İkinci el taşıt kredisi, ikinci el araçların satın alınmasına yardımcı olan bir kredi türüdür. İkinci el taşıt kredisinde kredilendirme, aracın kasko değeri üstünden yapılır. Her bankada değişiklik göstersede genellikle 8 yaşına kadar olan araçlar için kredilendirme yapılmaktadır.

  Taşıt Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir?

  İkinci el taşıt kredisinde, bankadan bankaya değişiklik göstersede yaş sınırı uygulaması vardır. Çoğu zaman 8 yaşa kadar olan araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullandırılır. Bankanın inisiyatifi ile daha üst yaşlardaki araçlar için de kredi verilebilir. Dahası yaş sınırı, kredinin vadesine göre de değişebilir.

  Taşıt Kredisi mi İhtiyaç Kredisi mi?

  Taşıt kredisi başvurusu yapmayı düşünenlerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Taşıt kredisi başvurusu mu yoksa ihtiyaç kredisi mi? Kısaca anlatmak gerekirse iki kredi arasındaki farkı: Her iki kredi türünün de pozitif yönde yanları ve olumsuz yanları birbirinden değişikdir. Dolayısıyla taşıt kredisi ihtiyaç kredisinden iyidir veya kötüdür demek yanlış bir çıkarım olur.


  En uygun sıfır arabayı bulmak için taşıt kredisi hesaplaması yapmış olursanız koşullar şöyledir: Sıfır araçlar için proforma faturası, ikinci el araçlar için noter onaylı satış sözleşmesi vermeniz gerekir. Ayrıca kasko ve mecburi trafik sigortası harcamalarınız da olur. Ve kredi süresince aracın üzerinde banka ipoteği bulunur. Taşıt kredisinde en fazla vade 60 ay olsa da bazı bankalarda fatura bedeli 120 bin TL ve altındaki araçlar için 60 ay, 120 bin TL üzerinde olan taşıtlar için 48 ay şeklinde uygulanır.


  1 yıl daha uzun olan bu vade süresi, yüksek tutar kullanımlarında aylık kredi taksitlerinizin ödeme yükünü hafifletebilir. Toplam geri ödeme tutarı kesinlikle faiz oranına göre değişir fakat burada önemli olan sizin gelir gider dengenizi kontrol altında tutabilmenizdir. Yüklü taksitler, olası bir problemde sizi zor durumda bırakabilir. taşıt kredisi faizlerine de ihtiyaç kredisi faizlerine de Bankakredihesaplama.com'dan kolayca ulaşabilir, sitemiz aracılığı ile online taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

  Taşıt Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

  Kredi borcunuzu ödeme konusunda problem yaşarsanız veya daha düşük faiz oranlarından faydalanarak vadeyi uzatmak ve aylık taksit tutarlarını azaltmak isterseniz kredinizi yapılandırmanız mümkün. Ancak yapılandırma talebiniz bazen banka tarafından onaylanmayabilir ve yapılandırma faiz oranlarının güncel tabela faiz oranlarından farklı olduğunu unutmamanız gerektiğini bildirmek isteriz.

  Taşıt Kredisi Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

  Kredi almadan önce her ne kadar cebinize nazaran hesap kitap yapmış olsanız da kimi zaman planladığınız gibi gitmeyebiliyor. Taşıt kredinizi ödemekte problem yaşıyorsanız ve tamamen ödeyemeyecek durumda olursanız aracınıza banka tarafından el konuluyor. Bankaya 90 gün süresince ödeme yapmamanız halinde hakkınızda yasal takip başlatılıyor ve bu yasal takip neticesinde taşıt kredisi verirken bankanın güvence olarak ipotek ettiği araca el konuluyor. Borcunuzu ödemekte güçlük çekerseniz bankanızdan yapılandırma talibinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

  Taşıt Kredisi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmeli?

  Taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız, öncelikle bireysel ve kurumsal taşıt kredisi müracaat şartlarının farklı olduğunu bilmenizi isteriz. Ayrıca 0 km araç kredisi başvurularında aranan koşullar ile 2.El taşıt kredisi başvurusunda istenen şartların farklı olduğunu da bilmeniz gereklidir.


  Sıfır kilometre taşıt kredisi başvurusunda ibraz edilmesi ihtiyaç duyulan belgeler içinde proforma faturası bulunurken, 2.El otomobil kredisi başvurusunda talep edilen evrak noter tasdikli satış sözleşmesi ve aracın ruhsatıdır.


  Bireysel araç kredisi başvurusunda; kimlik belgesi, ikametgah belgesi ya da üzerinize kayıtlı son döneme ilişkin fatura, gelir belgesi (maaş bordrosu) gibi gerçek kişilere ilişkin belgeler talep edilir. Kurumsal taşıt kredisi başvurusunda; ticaret sicil gazetesi, bilanço kayıtlarını gösteren evraklar, vergi levhası şeklinde tüzel kişilere ait bilgileri içeren dokümanlar istenir.


  Bankakredihesaplama.com Taşıt Kredisi sayfamızda en uygun araç kredisi için başvurusu yapabileceğiniz bankalar şunlardır: Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, HSBC Bank, ICBC, ING, Türkiye İş Bankası, Şekerbank, TEB, VakıfBank, Yapı Kredi Bankası.

  Taşıt Kredisi Başvurusunda Kredilendirme Oranı Nedir?

  En uygun taşıt kredisi hesaplaması yapan tüketicilerin merak ettikleri bir öteki mevzu ise kredilendirme oranıdır çünkü bankaya ve aracın yaşına göre değişilik gösterebilir. Araç kredisi için genel olarak durum aşağıdaki gibidir:


  Sıfır kilometre bir araç için taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız, kredilendirme oranı yüzde 70’e kadar çıkabilir. Ayrıca 120.000 TL'ye kadar olan taşıt kredisi isteklerinde 0 km araçlar için fatura bedelinin yüzde 70'ine kadar kredi kullanımı imkanı olabilir. 120.000 TL'yi aşan durumlarda ise aşan kısım için yüzde 50 oranında kullandırım yapılır.


  2.El taşıt kredisi sorgulaması yapacaksanız, aracın yaşının 5’ten büyük olmamasına kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bankaların geneli, 5 yaş üstü ikinci el araçlar için kredi buşvurusunu onaylamaz (istisnai durumlarda bu üst sınır bazı bankalarda 10’a kadar çıkabiliyor). Kredilendirme oranı ikinci el araçlarda kasko bedeli üzerinden yapılmaktadır.

  En Popüler Taşıt Kredisi Hesaplamaları

  Taşıt kredisi hesaplamasında bazı vade ve kredi tutarı hesaplamaları tüketiciler tarafından en çok arananlar içinde yer alıyor. Taşıt kredisi hesaplamalarının en uygun vade ve kredi tutarı kombinasyonları aşağıdaki gibidir:


 • 50.000 TL 48 ay vade taşıt kredisi
 • 40.000 TL 36 ay vade taşıt kredisi
 • 30.000 TL 48 ay vade taşıt kredisi
 • 30.000 TL 36 ay vade taşıt kredisi
 • 40.000 TL 48 ay vade taşıt kredisi

 • Siz de sayfamızda bu hesaplamalardan birini yaparak en uygun taşıt kredisi faiz oranına ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

  En Uygun Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Taşıt kredisi başvurusu için 18 yaşında olmanız, gelirinizi belgeleyebilmeniz, en az 3 aydır devam eden sigortanızın olması ve kredi notunuzun bankanın istediği minimum seviyenin üstünde olmalıdır. Taşıt kredisi hesaplaması yaptıktan sonra bankaya iletişime geçerek, başvurunuz için ön tasdik aldıktan sonra gerekli belgelerle birlikte banka şubesine gitmeniz gerekir. Taşıt kredisi başvuru için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir:


 • Kimlik belgesi, sürücü belgesi ya da pasaport aslı ve fotokopisi.
 • Taşıt kredisi başvurusu yapacak kişinin adına düzenlenmiş güncel elektrik, su, telefon, doğal gaz faturalarından biri veya ikametgah belgesi.
 • İş türüne bakılırsa talep edilen evraklar; emekliler, maaşlı çalışanlar ve firması olan kişilere bakılırsa değişiklik gösterir. Maaşlı çalışanlardan talep edilen gelir belgesi son 1 yıla ilişik maaş bordrosudur. Emeklililer için, emekli kartı ve aylık maaşını içeren banka hesap cüzdanıdır. Şirketi olan kişiler için ise, senelik gelir vergisi beyannamesi ve vergi levhası taşıt kredisi için gerekli evraklar arasındadır.
 • Satın alınacak arabanın, sıfır kilometre olması durumunda, aracın proforma faturası gereklidir.
 • Araba Kredisi Başvuru Süresi Ne Kadardır?

  Taşıt kredilerinde en fazla vade 60 aydır. Sıfır araç için veya ikinci el taşıt için almış olduğunız taşıt kredisini 60 aya kadar vadelendirebilirsiniz. Geri ödeme yapmayı düşündüğünüz vadeyi seçerken ödeyebileceğiniz aylık tutarı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Taşıt kredisi ipotek süreci olan bir kredi türü olduğundan borcunuzu ödememeniz durumunda banka tarafınca aracınıza el konulabilir. Bu yüzden hesaplama yaparak aylık taksitlerin sizi zor durumda bırakmayacağı tutarda ve uzunlukta kredi almanızda fayda var.

  Araç Kredisi Çekmenin Şartları Nelerdir?

  Taşıt kredisi başvurunuzun pozitif yönde sonuçlanması için taşıt kredisi koşullarını eksiksiz yerine getirmeniz gereklidir. Taşıt kredisi çekebilmek için ihtiyaç duyulan öncelikli şart 18 yaşından büyük olmak. Eğer bu şartı karşılıyorsanız aranacak ikinci şart belgeleyebileceğiniz bir gelire sahip olmanız gerekir. Ayrıca sigortalılık süresi de bankalar için önemlidir. Bankadan bankaya değişiklik göstersede girişi en az 3 ay önce yapılmış olup sigorta kaydınızın olması gerekmektedir.


  Taşıt kredisi alma şartlarından bir diğeri kredi notu. Tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredisinde de kredi notunuz belli bir puanın üzerinde olmalıdır. Kredi borcundan dolayı kredi siciliniz bozuksa başvurunuz reddedilecektir.


  İkinci el araç kredilerinde, araç yaş sınırı olduğundan almak dilediğiniz araç bankanın belirlediği sınıra uygun olmalıdır. İkinci el taşıt kredisi başvurusunda bulunacaksanız bankanın belirlediği yaş sınırını bilmenizde yarar var.

  Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

  Taşıt kredisi başvurusu için lüzumlu belgeler aşağıdaki gibidir:


 • Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi yada pasaportunuzun aslı ve fotokopisi.
 • Taşıt kredisi başvurusu yapacak bireyin güncel elektrik, su, telefon, doğal gaz faturaları yada ikametgah belgesi.
 • İş türünüze göre talep edilen evraklar, emekliler, maaşlı çalışanlar ve firması olan kişilere göre değişkenlik gösterir. Maaşlı çalışanlardan talep edilen gelir belgesi, son 1 yıla ilişik maaş bordrosudur. Emeklililer için, emekli tanıtım kartı ve emekli maaşını içeren banka hesap cüzdanıdır. Şirketi olan kişiler için ise, yıllık gelir vergisi beyannamesi ve vergi levhası taşıt kredisi için lüzumlu evraklar arasındadır.
 • Satın alınacak aracın, sıfır kilometre olması durumunda, otomobilin proforma faturası gereklidir.
 • Taşıt Kredisi Dosya Masrafı

  Tüm kredi çeşitlerinde bankaların istediği dosya masrafı, talep edilen kredi tutarının binde 5’ini geçemez. Bankanın inisiyatiflerine göre bazı bankalar dosya masrafsız kredi kampanyası yapabilir. Araç kredisi, ipotekli bir kredi türü olduğundan dosya harcamaı şeklinde ek masraflar arasında ipotek tesis ücretinin de yer almış olduğunı hatırlatmak isteriz.