• YARIM ALTIN
  1.741,00
  % -0,72
 • AMERIKAN DOLARI
  9,5210
  % -0,19
 • € EURO
  11,0579
  % -0,14
 • £ POUND
  13,0960
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  1,4881
  % -0,41
 • РУБ RUBLE
  0,1350
  % -1,65
 • BITCOIN/TL
  560893,417
  % -6,53
 • BIST 100
  1.519,25
  % 0,67
 • İhtiyaç Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Kobi Kredisi

Kredi tutarı 500'den büyük olmalı

Tavsiye Ettiğimiz İhtiyaç Kredileri

Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 1.198,26TL
 • Faiz: %1.76
 • Toplam Tutar: 43.287,00TL
Devam Et
Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 1.244,54TL
 • Faiz: %1.96
 • Toplam Tutar: 44.953,00TL
Devam Et
Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 1.177,74TL
 • Faiz: %1.67
 • Toplam Tutar: 42.548,00TL
Devam Et
Detay
Tutar
Vade
 • Aylık Taksit: 1.137,29TL
 • Faiz: %1.49
 • Toplam Tutar: 41.092,00TL
Devam Et

Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama, faiz oranları karşılaştırma ve başvuru işlemlerini yapabileceğiniz , kredi finans haberlerini takip edebileceğiniz online bir finans platformudur. Kredi hesaplamalarında kullanılan kredi faiz oranlarını, tutar ve vade süresini belirleyerek bankarın faizlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca hiç bir şekilde bilgi ve belge girişinizi istemiyoruz doğrudan sorguladığınız bankaya yönlendiriyoruz.


Tutarı girerek kredi hesaplama: Banka kredi faiz oranları, kredi hesaplamasındaki en temel öğelerinden birisidir. Kredi başvurusu yapacak olan kullanıcılarımız öncelikle ne kadar tutar çekeceği hesabını iyi yapmalıdırlar. Tutar ve vade süresini belirleyerek faiz oranı, aylık taksitlerinizi ve toplam geri ödeme tutarını öğrenebilirsiniz. Ancak tutara gore kredi hesaplama tek başına belirleyici değildir.


Vade süresi belirleme: Vade süresi genellikle kredinin faiz oranını da belirler. Kredinizin vade süresi kısa ise büyük olasılıkla faiz oranınız da düşük olacaktır. Vade süresi ne kadar uzarsa faiz oranı da o kadar yükselecektir. Özellikle konut kredisi hesaplaması yaparken faiz oranı son aşamada önemli etken oluyor.


Kredi türüne karar verme: Varsayalım ki kredi türüne karar verdiniz ve ihtiyaç kredisi kullanacaksınız. Hangi kredi türünü seçmelisiniz? Sağlık kredisi, Tatil kredisi, eğitim kredisi vb kredi seçeneklerinden hangisi sizin ihtiyaçlarınıza uygunsa ona göre kredi türüne seçmelisiniz. Detaylar için web sitemizdeki kredi haberlerini, güncel banka kredi faizlerini ve kampanyalarını takip etmenizi tavsiye ederiz.


Senelik maliyet oranı: senelik maliyet oranı, kredi araştırırken dikkat etmeniz gereken husus. Yıllık maliyet oranı, tüm maliyet tutarlarını içeren orandır ve kredinin size ne kadara geleceğini gösterir.

Kredi Nasıl Hesaplanır?

%1,39 faiz oranı ile 12 ay vadeli 5.000 TL kredi başvurusu yapıp aldığınızı varsayalım. Bu durumda ödeyeceğiniz aylık taksit 463,21 TL olacaktır. Aylık taksitlerinizden hem anapara bununla birlikte faiz ödemesi yaparsınız. Böyle bir kredi kullandığınızda ilk ay ödediğiniz 463,21 TL'lik tutarın 393,40 TL'si ana para ödemesi, 72,50 TL ise faiz ödemesi olur.


Kredi tutarı hesaplama işlemi için ödeyeceğiniz vade ve kredinin faiz oranına bakılarak hesaplanır. Ana para için ödediğiniz tutar aydan aya fazlalaşırken, faiz için ödediğiniz tutar aydan aya azalmaya başlıyacaktır.


Kredi faizleri bankadan bankaya genellikle değişiklık göstermektedir. Güncel faiz oranı üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vade süresine göre bir hesaplama yapılır.

Kredi Hesaplama Ne İşe Yarar?

bankakredihesaplama.com'dan kredi hesaplaması yaparak bankaların sunduğu güncel bankalar faiz oranlarını öğrenebilir ve bu faiz oranlarına göre aylık taksit ödemelerinizin ne kadar olacağı ile toplam geri ödemenizin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz.


Ek olarak kredi hesaplaması yaparak bankaların krediler için sundukları kredi faiz oranlarının karşılaştırmasını yapabilir ve bütçeniz için en doğru kredi ürününü kolayca, şube şube gezmeye gerek kalmadan seçebilirsiniz. Dilerseniz gene şubeye gitmenize gerek kalmadan online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hesaplanabilir Kredi Türleri

Kredi hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, bu doğrultuda ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve kobi kredisi imkanlarından faydalanabilir. İhtiyaç sahibi birey, bu hizmetlerden faydalanabilmek için bir takım belgelere haiz olmalıdır ve kredi notu belli bir seviyenin üstünde olmalıdır.


 • İhtiyaç Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi
 • Kobi Kredisi
 • İhtiyaç için Kredi Hesaplama

  İhtiyaç kredisi, nakite ihtiyaç duyan kişilere bankaların sunmuş olduğu bir hizmettir. İhtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen kişiler öncelikle reşit olmalı ve gelir belgesi ibrazı yapmalıdır. Ayrıca ek olarak en az 3 ay sigortalılık süresi ve iyi bir kredi notu olması gereklidir. Kredi ihtiyacınız için başvurunuzun ilk olarak ön onaydan geçmesi gerekir. Sizin için en uygun ihtiyaç kredisini hesaplalayabilir, kredilerin faiz oranları ve ödeme tutarları seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz.

  Taşıt İçin Kredi Hesaplama

  Taşıt kredisi, vasıta isteyen kişilerin aylık düzenli ödemelerle araç sahibi olmasını sağlayan bir kredi türüdür. 0 km araç yada ikinci el otomobil almak isteyen kişilere alım kolaylığı yaratır. Kredi vadesi ise tutara gore genellikle değişiklik göstermektedir.


  Ek olarak hatırlatmak isteriz ki taşıt kredisi kullandırım oranı olan bir kredi türüdür ve bu yüzden belli bir oranda peşinatınız olmalıdır. Bütçenize uygun bankayı taşıt kredisi hesaplama bölümünden yapılır, hızlı bir şekilde faiz oranlarını karşılaştırıp krediniz için başvuruda bulunabilirsiniz.

  Ev ve Konut İçin Kredi Hesaplama

  Konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler, öteki kredi türlerinde de olduğu şekilde 18 yaşını doldurmadan başvuruda bulunamayacaktır. Sigortanız ve gelir belgeniz olduğu takdirde sizler de konut kredisine hemen başvurabilirsiniz. Ev kredisi adaylarında aranan en önemli unsurlarından biri ise evin peşinat tutarını karşılayabilmektir. Tüm şartları karşılıyorsanız konut kredisi hesaplama sayfamızdan faiz oranlarını karşılaştırarak inceleyebilirsiniz. Konut kredisi almanız için şartlar;


 • Yeterli seviyede kredi notu
 • Belgelenebilir gelirin olması
 • Sigortalı çalışan olunması

 • Tüm şartları karşılıyorsanız; konut kredisi hesaplamayı her taksit döneminde kalan anaparaya yine faiz uygulanarak yapabilirsiniz. Kalan anapara meblağı, faiz oranı ile çarpılır, aylık ödemeler sabitlenerek taksit meblağı belirtilir.

  Esnaf ve Kobiler için Kredi Hesaplama

  İşletmenin iş yeri yenileme, gelişme, mal alımı benzer biçimde nedenlerden dolayı başvuruda bulunduğu ve geri ödeme faizi ile ödemesini gerçekleştirmiş olduğu bir kredi türüdür. KOBİ kredisi işletme finansmanını sağlama maksadının haricinde kullanılamaz. Başvuruda bulunmanız için küçük yahut orta ölçekli bir işletme sahibi olmanız yeterlidir. Esnaf kredisi hesaplamasını aylık taksit tutarına bakılırsa yapmak için finansman türü, vade, kredi tutarı ve güncel faiz oranını kullanmanız gerekir.

  Kredi Hesaplama Formülü

  Kredi hesaplama formülü nedir? Alabileceğiniz kredi tutarı bir matematik formülüne dayalıdır. Kredi hesaplama tutar veya vade süresi girerek almak istediğiniz kredi tutarı, kredi notunuz gelir durumuna göre belirlenir. Kredi faizi her ödeme döneminde kalan anaparaya yeniden faiz uygulanarak hesaplanır. Bunun için kalan anapara meblağı ile kredi faiz oranı çarpılır ve BSMV, KKDF şeklinde vergiler dahil edilir. Sonra her ay ödeyeceğiniz kredi faizi ve vergiler, aylık taksitinizden düşülerek kredi anapara ödemesi hesaplanır. Kredi notunuz ne kadar yükseksek olursa kredi alma ihtimaliniz de o kadar yüksektir. Gelir durumunun en belirgin yanı ise tamamen orana bağlı.


  Aylık taksitlerin tutarı belgelenebilir ve toplam hane gelirinin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Eğer tek yaşıyorsanız sadece sizin kazancınız dikkate alınacaktır.

  Kredi Taksidi Nasıl Hesaplanır?

  Her ödeme döneminizde anaparanıza tekrardan faiz uygulanır. Anapara tutarı ile kredi faiz oranı çarpılır ve kredi haricinde vergiler eklenmiş olur. Taksit seçiminde aylık ödemeler sabitlenir ve kredi taksit bedeli ortaya çıkar. Ödenmesi gereken kredi faizi aylık taksit tutarından düşülür ve anapara ödemesi belirlenir.

  Neden bankakredihesaplama.com Kredi Hesaplama Aracı?

  Sitemizin kredi hesaplama aracı size tüm kredi veren bankaları ve kredi maliyet raporlarını listeler. Tek bir işlem ile banka kredi oranları, kredi dosya harcamaı, aylık taksit tutarı ve toplam ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz. Tüm bu tarz şeylerin yanı sıra bankakredihesaplama.com üzerinden kredi hesaplama işlemi yaptığınızda kefil durumu, kredilendirme oranı, faiz meblağı ve senelik maliyet oranı hakkında da bilgi sahibi olursunuz.


  Kredi hesaplama aracı ile bireysel ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparken sayfamızdaki tüm ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Konut kredisi hesaplamasında ayrıca kredilendirme oranı hakkında da fikir sahibi olursunuz. Tüm kredi hesaplama sürecinde ödeme planına göz gezdirebilir ve istenilen belgeleri öğrenebilirsiniz. Tamamı için yalnızca kredi detayına inmeniz yeterli. Meblağ ve vadeye bakılırsa hesaplama yapabileceğiniz gibi faiz oranına bakılırsa kredi hesaplaması da yapabilirsiniz. En Uygun kredi faizleri için bankakredihesaplama.com üzerinden hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

  Kredi Faiz Oranları Neye Göre Belirlenir?

  Bankaların kredi için sundukları faiz oranları piyasa koşullarına veya bankaların kendi prosedürlerine bakılarak değişim gösterebilir. Yıllık olarak veya belli dönemlerde meydana getirilen değişiklikler neticesinde, almak istediğiniz kredi türüne bakılırsa faiz oranlarında farklılıklar söz konusu olabilir. Piyasalardaki gerileme veya bankaların nakit akışları içinde yine yapılandırılan faiz oranları üzerinden, toplam ödeyeceğiniz tutarı öğrenebilirsiniz. bankakredihesaplama.com kredi hesaplama aracı yardımıyla ortalama bir sonuç elde etmeniz mümkün.


  Senelik ödemeli kredi hesaplama; çekilen tutar, vade ve faiz oranına bakılarak yıllık olarak oluşturulabilir. Ödemenizi faiz, taksit, anapara şeklinde detayları ile hesaplayabilirsiniz.

  Bankaların 2021 Kredi Faiz Oranları

  Bankaların kredi faiz oranları piyasa koşullarına göre ara sıra değişim gösterebilir. Bu mevzuda ülkenin genel durumu şeklinde dünyanın genel durumu da etkili olmakta. Bankaların belirlediği faiz oranına göre kredinin maliyeti de değişiyor. Maliyeti az krediyi bulmak minimum geri ödeme yapmanız demektir. Bu sebeble bankaların faiz oranlarını incelemek ve karşılaştırmak kredi seçerken oldukça önem taşır. bankakredihesaplama.com'un sunmuş olduğu kredi hesaplama ve kredi karşılaştırma imkanları sayesinde tüm bankaların kredilerini tek sayfada görebilir ve en uygun kredi seçeneğine kolayca ulaşabilirsiniz. Güncel banka faiz oranlarını öğrenmek için sayfamızdan kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.


  01.08.2021 tarihinde yapılan sorgulamaya bakılırsa bankaların sunmuş olduğu en düşük faiz oranı listelenmiştir.


  Banka

  İhtiyaç Kredisi -

  Konut Kredisi -

  Taşıt Kredisi

  ING

  %1,54

  %1,49

  %1,64

  Garanti BBVA

  %1,59

  %1,50

  %1,80

  Akbank

  %1,64

  %1,43

  %1,61

  Vakıfbank

  %1,42

  %1,32

  %1,34

  Halkbank

  %1,54

  %1,38

  %1,54

  TEB

  %1,60

  %2,00

  %1,95

  ICBC Turkey

  %1,99

  %1,70

  %1,79

  Yapı Kredi

  %1,89

  %1,54

  %1,64

  İş Bankası

  %1,60

  %1,45

  %1,50

  Ziraat Bankası

  %1,58

  %1,37

  %1,54

  Enpara

  %1,53

  *

  *

  QNB Finansbank

  %1,49

  %1,56

  %1,75

  Cepteteb

  %1,60

  *

  *

  Denizbank

  %2,23

  %1,79

  %1,99

  Tutar veya vade girerek kredi hesaplama yaparken faiz oranlarının değişken durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Bankaların belirttiği faiz oranları piyasa koşullarına veya banka prosedürlerine nazaran değişmektedir. Ucuz kredi başvurusu yapabilmek için en düşük kredi faiz oranları veren bankaları tercih edin. Güncel faiz oranlarını, aylık gelirinizi ve ödeme olanakınız olan rakamı girerek kredi hesaplamanızı rahatça yapabilirsiniz


  Kredi Faizi Hesaplaması

  Kredi faizi nasıl hesaplanır? Sorusunun en temel yanıtı; her taksit döneminde kalan anaparaya yeniden faiz uygulanarak hesaplanmasıdır. Kalan anapara meblağı ile kredi faiz oranı çarpılır ve akabinde BSMV, KKDF vergileri eklenmiş olur. Hesaplamada faize göre her taksit ödemesi kalan anapara tutarı az olduğu için ödenen faiz tutarı da her taksitte azalır.

  Faiz Oranları Hangi Durumlarda Değişir?

  Kullanılan kredi çeşidine göre değişen faiz oranları arz ve talebe ek olarak piyasa durumunun haricinde belirlenir. Ekonomi, piyasa ve sosyal etkenlere nazaran da değişkenlik gösterebilir. Pozitif yönde bir gelişme sonucunda düşen faiz oranları aksi durumda da yükselişe geçebilir. Faiz oranları karşılaştırması ve daha fazla bilgiye sayfamız üzerinden bakabilirsiniz.

  Kredi Faiz Oranları Neden Düşer?

  Faize nazaran hesaplama yaparken faizin düştüğüne ve yükseldiğine şahit olmuş olursunuz. Faiz oranlarının değişkenlik göstermesinin en başta enflasyona bağlı olduğu bilinmektedir. Merkez Bankasına göre bankaların mevduat toplama maliyetleri belirtilir. Yatırımların alım gücünün azalmaması açısından temelde enflasyonun üzerinde konumlanır. Bu sebeple faiz ile kredi hesaplama yapmak isteyen herkesin takip etmesi gereken en ana unsur enflasyondur.

  Kredi Faiz Oranları Neden Yükselir?

  kredi faiz hesaplaması için faizlerdeki yükseliş ve düşüşler göz önünde bulundurulmalıdır. Bankaların mevduat toplaması ile oluşan fon, kredi faiz oranları yükselmesi ile doğrudan bağlıdır. Globalde mevcut paranın kıymet kaybetmesi sonucunda mevduat oranları artış göstebilir. Böylelikle fon maliyetlerinin yükselmesi ile birlikte kredi faiz oranlarının da yükseldiği görülür.

  Kredi Vergisi Nasıl Hesaplanır?

  Kredi faizi ile hesaplanan kredi vergilerinde BSMV ve KKDF toplamında bir değer üzerinden hesaplaması yapılır. Bu hesapllama yapılırken Banka Sigorta işlem Vergisi üzerinden %5, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu üzerinden ise oranında vergi alınır. Internet sitemizden kredi hesaplaması yaparak ödeyeceğiniz kredi faiz tutarını ve vergisini öğrenebilirsiniz.

  Kredi Maliyet Oranı Nasıl Hesaplanır?

  Kredi maliyet oranı; senelik tüm faiz, vergi ve harcama toplamını göstermektedir. Tüm giderlerin yıllık kredi faiz oranına eklenmesi ile erişebileceğimiz kredi maliyet oranını yasal olarak tüm kredi kuruluşları belirtmekle sorumludur. Tüm teklifleri kredi maliyet oranına gore karşılaştırırsanız en uygun seçeneği bulabilir, hızlı bir halde başvurabilirsiniz.

  Kredi için Peşinat Hesaplama

  Peşinat tutarı gayrimenkul değerleme uzmanlarının incelemeler gerçekleştirdiği ekspertiz ile belirlenir. Ekspertiz raporu ile evin satış kıymeti belirlenir. Bu değerin yüzde doksanı kadar kredi kullanabilir, geriye kalan tutar için peşdirenme sunmanız gerekir. Gelirin kafi olması durumunda peşinat için de ek olarak ihtiyaç kredisi çekilebilir.

  Konut Kredisi Hesaplamasında Maliyet Kalemleri Nelerdir?

  Konut kredisi hesaplaması yaparken toplam geri ödeme sayısına yalnızca konut kredisi faiz oranı ve dosya masrafı değil DASK ve ekspertiz ücreti gibi ilave maliyet kalemleri de etki eder.


  Dosya masrafı: Dosya harcaması, yasalarla kullanılan kredi tutarının binde beş’i olarak belirlenmiştir. Şu demek oluyor ki 1000 liralık bir kredi için dosya masrafı maksimum 5 lira olabilir.


  Ekspertiz ücreti: Satın almak istediğiniz gayrimenkulün değeri, banka tarafından belirlenecek bir konut ekspertizi (uzmanı) tarafından belirlenir. Kredilendirme de bu değere istinaden yapılır ve gayrimenkulün değerinin en fazla yüzde seksenine kadar kredi verilir. İşte bu emlak uzmanın ücreti (400 – 650 lira arasında değişir), kredi başvurusunu meydana getiren tüketiciden alınır.


  DASK: Doğal afet sigortası, tıpkı evin ipotek edilmesi gibi konut kredisi kullanımında zorunlu hale gelmiştir.


  Hayat sigortası: Bankalar konut kredisi için hayat sigortası yapmanızı isteyebilirler ancak hayat sigortası mecburi değildir.

  Kredi Hesaplamasına Kredi Notu Etki Eder mi?

  Kredi hesaplaması yaparken tüm etkenler ile birlikle kredi notunuzu unutmamanız gerekiyor. Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu tarafından kişilerin finansal geçmişi ve bankalar ile olan iyi yada kötü ilişkilerine bakılarak kişiye özel olarak verilir. Kredi notunu oluşturan bir çok etken vardır. Başta en önemlileri ise, kredi ödeme düzeni ve elinizdeki kredinizin borç durumudur. Bankaların kredi değerlendirmelerinde ve kredi hesaplamalarında kredi notu en önemli unsurdur. Düşük kredi notu, bankaların size sunacağı kredi faiz oranını kesinlikle etkilemektedir. Tam tersi durumda ise bankaların size vereceği kredi faiz avantajlarından yaralanma fırsatını elde etmiş olursunuz.


  Hesaplamalarda büyük önem taşıyan kredi notu sorgulamanızı bankalar vesilesiyle öğrenebilirsiniz. İlgili banka şubesinden veya web bankacılığı üzerinden raporunuzu alabilirsiniz. Aşağıdaki genelleme yapılan tabloyu inceleyebilirsiniz.


     Kredi Notu    Kredi Alma İhtimali    Risk Seviyesi
   1-699   Çok Düşük   En Riskli
   700-1099     Düşük Orta Riskli
   1100-1499   Gelire Bağlı    Az Riskli

  İhtiyaç Kredisi Hesaplamasında Nelere Dikkat Etmeli?

  Kredi hesaplama araclarımız ile ihtiyaç kredisi hesaplaması yaparken, ihtiyaç kredisi faiz oranlarının dışında dosya masrafına da dikkat etmek de fayda var. Çünkü bireysel tüketici kredilerinde toplam kredi geri ödeme rakamına, ihtiyaç kredisi faiz oranları ile beraber dosya harcamaı ve sigorta tutarı da etki eder. Dosya masrafı, bankalar tarafınca dosya açılış ücreti olarak eğitim edilen ödemedir. Diğer farklı kredi ürünlerinde olduğu gibi kredi tutarının binde beş’i olarak belirlenmiştir.


  Farklı tüm kredilerde olduğu benzer biçimde ihtiyaç kredisi hesaplamasında da yıllık maliyet oranına dikkat etmelisiniz. Kredi türleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


  bankakredihesaplama.com kredi hesaplama aracını kullanarak kredi taksit hesaplama ve ihtiyaç kredileri faiz oranları hesaplama gibi işlemleri tek seferde yaparak en avantajlı kredi faizlerine sahip ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.