• YARIM ALTIN
  2.301,00
  % 4,05
 • AMERIKAN DOLARI
  12,5590
  % 1,47
 • € EURO
  14,1647
  % 1,00
 • £ POUND
  16,7536
  % 1,29
 • ¥ YUAN
  1,9661
  % 1,59
 • РУБ RUBLE
  0,1673
  % 2,22
 • BITCOIN/TL
  720322,375
  % 6,20
 • BIST 100
  1.785,44
  % 0,51

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır hakkında yazımızı sizler için derledik.

Türkiye’de düzenli bir işi ve gelir sahibi olmalarına rağmen işverenlerin daha çok kazanma hırsı yüzünden bu gelirlerini belirleyemiyor olmaları bankacılık ürünü kullananların önüne geçebiliyor.

SGK kaydı olmayan bir işçi çalıştırmak, yasak olmasına rağmen iyi denetimin olmaması, geçici işlerde çalışıyor olması, sağlıksız ve hukuksuz çalışma koşulları yüzünden bir çok insan maaşını gelirini belgeleyemiyor.

Bu durumda çalışanlar bankalardan ihtiyaç kredisi başta olmak üzere diğer bankacılık ürünlerinide alamıyorlar. Bankalar gelir belgesi ve SGK kaydını kredi alımı için ön şart olarak sunuyor.

Gelir belgem yok kredi alabilir miyim ?

Burada beklentiniz elbette kredi alabilmek ancak bankalar kişinin gelir belgesi ve SGK kaydını şart olarak sunduğu için bu durumda kredi almanız mümkün değildir.

Eğer gelir belgesi yoksa kredi alabilmenizin farklı alternatif yolları vardır.

Örneğin düşük miktarlı bir kredi başvurunuz var ve o bankada kredi kartınız bulunuyor, uzun yıllardır bu kredi kartını da kullanıyorsunuz diyelim. Bu sonuçla kredi kartınızın geçmişine istinaden bankalar size küçük miktarda ihtiyaç kredisi de sunabilir. İhtiyaç kredisi hesaplama araçlarımızı kullanarak faiz oranları veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Aslında kredi alımlarında bankalar çalışma süresini sorun etmez. Ancak kredi verebilmesi için bankalar, SGK kaydının en az 6 aylık bir süre olmasını isteyebiliyor.

Bugün işe girdiniz SGK kaydını aldınız ve 1 ay sonra maaşınızı gelir belgenizi de aldınız. Fakat bu aşamada kredi başvurusun da bulunursanız bankalar kredinize pek sıcak bakmayacaktır. Dolayısıyla en azından 6 aylık bir SGK geçmişinizin olması sizin kredi almanızın önünü açacaktır.

Geliriniz yoksa eğer ipotekli krediye de başvurabilirsiniz

İpotekli kredi, üzerinizde kayıtlı olan taşınır veya taşınmaz mal varlıklarına ipotek koydurmak şartıyla alınabilir.
Burda diğer ihtiyaç kredilerine oranla daha yüksek bir faiz karşınıza çıkar.

Ayrıca ipotek teşisi, ipotek konulması, ekspertiz görevlendirmesi ile ilgili olarakda ek bir masraf çıkacağından
ihtiyaç kredisine oranla çok daha yüksek miktarlı bir kredi ürünü almış olursunuz.

Ancak bankalar, ipotekli kredi alabilmek için de SGK kaydı ve gelir gibi bazı belgeler isteyebilir. Bankalar geliriniz yoksa size kredi vermez. Çünkü kredinin geri dönüşü olmayacağını düşündüğü için size kredi vermekten çekinirler.

Yalnız gelir sadece maaşdan ibaret değildir. Çünkü üzerinizde dükkan, ev ya da büyük bir arsanız varsa bunları kiralama yoluyla da gelir elde etmiş olabilirsiniz. O yuzden bu gelirlerinizi ibraz ederek bankalardan kredi almanız mümkündür.

Ancak hatırlatmak isteriz ki bir çok internet sitesinde özellikle reklamlarda ve ilanlarda gelir belgesiz kredi verenler ya da komisyon karşılığı kredi verenler, kredinizi biz çekelim siz ödeyin gibi bazı başlıklarla İnsanları kendilerine çekebiliyorlar. Bu tür reklamlardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sizi aldatıcı ve yanıltıcı olan reklam ve makaleler bu tarzdadır.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı bir çok makalenin başlığının ayrı içeriğinin farklı olduğunu görürsünüz. Bunun için de makaleleri kesinlikle okumakta fayda vardır.

Bu konu hakkında sorularınız varsa sayfamızın altındaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz. Bankakredihesaplama.com olarak bu konu hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.